Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Borówka Amerykańska Patriot

2020-02-17
Borówka Amerykańska Patriot

Borówka Amerykańska Patriot– najpopularniejsza wśród odmian wczesnych.

Dowiesz się jakie zalety posiada borówka amerykańska ‘Patriot’ i dlaczego cieszy się uznaniem wśród właścicieli działek i ogrodów.

Borówka amerykańska ‘Patriot’ – idealna przekąska.

Borówka ‘Patriot’ należy do odmian, które najlepiej spożywać na surowo. Jest słodka, smaczna i aromatyczna. Oprócz walorów smakowych owoc borówki ‘Patriot’ jest bogaty w witaminy i mikroelementy. Spożywanie owoców borówki amerykańskiej obniża cholesterol oraz pośrednio zapobiega nowotworom. Po za tym dobrze wpływa na kondycję naszego wzroku. Ma duże kuliste owoce o charakterystycznym białym nalocie. Owocuje na początku lipca. Borówkę amerykańską ‘Patriot’ możemy zbierać przez okres około trzech tygodni. Ostatni zbiór niekiedy ma miejsce już w sierpniu, ponieważ owoce dość długo utrzymują się na pędach. Borówka amerykańska ‘Patriot’ jest lubiana także przez plantatorów, ponieważ całkiem nieźle znosi transport.

Borówka amerykańska ‘Patriot’ – inne zastosowania.

Fakt, że borówkę ‘Patriot’ najlepiej spożywać bezpośrednio po zerwaniu, nie oznacza, że nie nadaje się ona do przetworzenia. Z borówki amerykańskiej możemy robić galaretki, mrożonki oraz konfitury i dżemy. Podczas obróbki termicznej owoce borówki amerykańskiej ‘Patriot’ nie tracą swoich walorów smakowych.

Borówka amerykańska ‘Patriot’ – jak, gdzie, kiedy?

Borówkę amerykańską ‘Patriot’ najlepiej sadzić w miejscach słonecznych i nie narażonych na podmuchy silnego wiatru. Jest odporna na mróz, nie odnotowano także, aby była szczególnie podatna na choroby i szkodniki. Dobrze znosi niskie temperatury, nawet do -30 stopni. Lubi glebę o odczynie kwaśnym, podobnie jak inne odmiany. Krzew borówki amerykańskiej ‘Patriot’ dorasta do 1,8 metra i dość mocno się rozkrzewia, dlatego wskazane jest sadzenie krzewów borówki amerykańskiej ‘Patriot’ w odległości nie mniejszej, niż 1,5 metra od siebie. Aby krzew rodził obficie i miał duże owoce, należy stosować cięcia prześwietlające, umożliwiające dostęp promieni słonecznych do owoców. Borówki amerykańskie ‘Patriot’ sadzimy najczęściej wiosną i jesienią, jeśli mamy sadzonki z gruntu. Krzewy z pojemników możemy sadzić przez cały sezon. Jeśli decydujemy się na tę czynność jesienią, pamiętajmy o wyściółkowaniu krzewu korą lub trociną. Z uwagi na dość płytki system korzeniowy borówki amerykańskiej ‘Patriot’ unikajmy miejsc, gdzie tworzą się zastoiska wodne.

Borówka amerykańska ‘Patriot’ ma wielu zwolenników, zwłaszcza wśród tych, którzy cenią sobie spożywanie tych cennych owoców w stanie nieprzetworzonym, ponieważ może stanowić ciekawą alternatywę dla innych sezonowych owoców.

borówka amerykańska Patriot
borówka Patriot
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel