Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trawy ozdobne wysokie

106 produkty

Trawy ozdobne wysokie

Trawy ozdobne wysokie to m.in. trawy pompasowe, miskanty chińskie, rozplennice, proso rózgowate czy tatarak. Wszystkie te gatunki charakteryzują się wysokim wzrostem, od 80 cm do nawet 200 cm wysokości. Trawy wysokie są bardzo charakterystyczne ze względu na bujne kwitnienie.

Trawy ozdobne wysokie maja podobną budowę. Wytwarzają smukłe długie liście, które tworzą gęstą opadającą kępę. Na przełomie późnego lata i jesieni pojawiają się przepiękne kwiatostany w formie pióropuszy. Są niesamowicie dekoracyjne, niespotykane i pięknie powiewają na wietrze.

Wymagania uprawowe traw wysokich są dosyć istotne pod kątem stanowiska. Musi być one zdecydowanie ciepłe i osłonięte od mroźnych wiatrów. Dobrze rosną na każdej glebie, jednak nie lubią gleb ciężkich i nie przepuszczalnych. Wszystkie trawy wysokie zasychają na zimę, lecz nadal są dekoracyjne. Kwiatostany ozdabiają rabaty aż do wiosny. Gdy ustąpią wiosenne przymrozki, trawy te należy przyciąć tuż przy gruncie. Następnie roślina wypuści nowe, większe pędy. Wysokie trawy ozdobne z biegiem lat dosyć szybko się rozrastają i mogą być ekspansywne. Wymagają więcej miejsca w ogrodzie.

Trawy wysokie ozdobne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród architektów krajobrazu i ogrodników. Są mało wymagające, dlatego można je spotkać w prawie każdym ogrodzie. Dużą rolę odgrywają w parkach krajobrazowych i na rabatach miejskich. Sprawdzają się do zapełnienie dużych pustych przestrzeni.

Trawy wysokie ozdobne bardzo często spełniają funkcję tła dla innych roślin, oraz nadania kompozycji lekkości i subtelności (kołyszące kwiatostany) Wspaniale łączą się z wszystkimi roślinami, zarówno iglakami jak kwitnącymi bylinami. Świetnym rozwiązaniem są dla tworzenia nasadzeń przy ogrodzeniach, wzdłuż ścieżek, tworząc tajemnicze korytarze. Bardzo często sięgamy po trawy wysokie, ze względu na późną porę kwitnienia, gdy późnym latem większość bylin i krzewów kończy swoje kwitnienie, możemy liczyć na piękne rabaty trawiaste.

Trawy ozdobne wysokie bardzo często zbliżają nas do naturalistycznego i rustykalnego klimatu.

Czytaj więcej
pixel