Owoce malin - a któż ich nie zna, któż nie lubi? Nie dość, że przepyszne, to zawierają mnóstw dobroczynnych dla nas witamin. Zarówno zebrane prosto z krzaczka, jak i w dżemach czy sokach, owoce malin są rarytasem. Co raz więcej osób decyduje się z tego względu na samodzielną uprawę w przydomowych ogródkach. Najczęstsze pytania jakie zadają nam nasi klienci to - kiedy przycinać maliny? - jak przycinać maliny? Pomożemy w tej publikacji przybliżyć naszym klientom różnice wynikające z przycinania maliny jesiennej, letniej i powtarzające owocowanie.
Powiązane artykuły
Maliny, ze względu na swój niepowtarzalny smak, cieszą się niesłabnącą popularnością. Doceniają je zarówno profesjonalni kucharze, jak i amatorzy gotowania. Maliny uwielbiają nawet dzieci, a przecież to one są w kwestiach smaku najbardziej wymagające. Dlatego też krzewy malin coraz częściej spotykane są w przydomowych ogrodach. Jeśli my również jesteśmy amatorami tych niewielkich, aczkolwiek smacznych owoców, i chcielibyśmy rozpocząć ich samodzielną uprawę, to koniecznie dowiedzmy się wcześniej o nich nieco więcej, bowiem maliny, aby obficie rosły, wymagają szczególnych warunków. Nie bez znaczenia jest też sposób ich przycinania i nawożenia oraz metoda pielęgnacji. Zanim więc wybierzemy sadzonki malin do swojego ogrodu, poświęćmy nieco więcej uwagi teorii. Poniżej znajduje się kilka ważnych zasad, których na pewno nie wolno przeoczyć.
Malina czarna to stosunkowo rzadko uprawiany krzew w ogrodach. Za rzadko – i szkoda, gdyż właściwości zdrowotne maliny czarnej są nadzwyczajne. Krzew do prawidłowego rozwoju potrzebuje stanowiska słonecznego, a gleba żyzna i wilgotna, o odczynie lekko kwaśnym.