Roślina sprzedawana w doniczce plastikowej.
Malina Sokolica letnia w doniczce
Opis produktu
Malina 'Sokolica’ to polska, licencjonowana odmiana deserowa. Otrzymana w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach. Owocuje na pędach dwuletnich. Rośnie silnie, odporna na przemarzanie i choroby grzybowe. Pędy są sztywne i łukowato wygięte, z niewielką liczbą małych kolców.
Malina letnia Sokolica
Malina Sokolica to licencjonowana odmiana deserowa. Pędy są sztywne i łuskowato wygięte oraz małą ilością kolców. Krzew silnie odporny na mróz i choroby grzybowe. Owoce są duże i bardzo smaczne. Wyróżniają się bardzo dobrą jakością i wysoką jędrnością. Malina Sokolica owocuje na dwuletnich pędach we wczesnym terminie. W uprawie bez osłon owoce zaczynają osiągają dojrzałość na koniec czerwca (podobnie jak u odmiany 'Laszka’). Nie ciemnieją po zbiorze.
Malina Sokolica
Uprawa: Lubi miejsca dobrze naświetlone, bez zastoisk mrozowych, gleby lekko kwaśne. Przy sadzeniu wiosennym podlewać rośliny wielokrotnie, przy jesiennym usypać kopczyk wokół rośliny. Wiosną zasilamy nawozami nawozami azotowymi w 2 dawkach: w maju i czerwcu. Po zbiorach przycinamy wszystkie pędy kilka centymetrów nad ziemią. Sadzonki maliny 'Sokolica' sadzimy co 0,3-0,5 m w rzędzie, zachowując ok 1,5-1,8 m odległości między poszczególnymi rzędami.
„Odmiana maliny jest chroniona wspólnotowym prawem do ochrony odmian roślin obowiązującym na terytorium Polski oraz we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Każde naruszenie zaś prawa wspólnotowego do odmiany maliny poprzez jej nielegalne rozmnażanie, przygotowanie do rozmnażania, oferowanie do sprzedaży, sprzedaż, eksport, import, przechowywanie bez zgody właściciela odmiany spowoduje odpowiedzialność cywilnoprawną (odszkodowawczą) sprawcy takiego naruszenia względem Instytutu Ogrodnictwa jako Licencjodawcy na podstawie art. 94 i n. rozporządzenia Rady WE Nr 2100/1994 z dnia 27 lipca 1994r. w sprawie wspólnotowego systemu ochrony roślin (Dziennik Urzędowy L 227, 01/09/1994 P. 0001 – 0030).”
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.