C2 - roślina sprzedawana w doniczce plastikowej o pojemności 1,4L do 2,5L
Przetacznik kłosowy różowy (C2)
Opis produktu
Przetacznik kłosowy różowy
Przetacznik kłosowy jest najbardziej popularnym rodzajem przetaczników. Bylina tworzy kępy o wysokości 20-60 cm. Pędy są proste i wyprostowane, liście wąskie i głęboko karbowane, o trójkątnych nasadach. Małe, pojedyncze kwiaty, w zależności od odmiany - białe, różowe w różnych odcieniach, niebieskie lub fioletowe, są zebrane w szczytowe, kłosopodobne, wysokie grona. Przetacznik kłosowy różowy - charakterystyka Gatunek rośnie dziko w Polsce. Tworzy zwarte kępy z wąskimi liśćmi i wyprostowanymi pędami. Miododajne niebiesko-fioletowe kwiaty (u odmian także białe i niebieskie) zebrane są w wąskie, kłosowate kwiatostany. Kwitnie bardzo długo od lipca aż do przymrozków. Dorasta do wysokości około 40-50 cm. Tworzy zwartą kępiastą formę.
Przetacznik kłosowy uprawa
Kwitnienie zależy od odmiany i występuje od czerwca do września. Rośliny są często odwiedzane przez motyle i pszczoły. Najlepiej rośnie na glebach suchych, przepuszczalnych i piaszczystych, na stanowiskach słonecznych. Znosi okresową suszę. Preferuje gleby przepuszczalne, stanowisko słoneczne ale nie jest zbyt wymagająca. Wieloletnia bylina, łatwa w uprawie, w pełni mrozoodporna.
Zastosowanie
Polecamy je do sadzenia na łąkach kwietnych i w większych grupach na rabatach. Sprawdzają się również w ogrodach o naturalnym charakterze. Niskie odmiany mogą być wykorzystywane w ogrodach skalnych i w doniczkach. Kwiaty nadają się do cięcia. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, ale w przeciwieństwie do Veronica longifolia wymaga suchych, przepuszczalnych gleb. Nadaje się na rabaty, efektownie wygląda w jednorodnych grupach i w kompozycjach z innymi gatunkami. Doskonale czuje się w ogrodach skalnych i na kwiatowych murkach.
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.