Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sadzonki żywopłotowe

33 produkty

Mają za zadanie zapewnić prywatność, zaznaczyć granice lub wyznaczyć strefy działki. Sadzonki żywopłotowe są doskonałą alternatywą dla ogrodzenia w klasycznej postaci. Oprócz tego, że stanowią barierę ochronną dla niepożądanych spojrzeń sąsiadów czy przechodniów, to dodatkowo zabezpieczają przed wiatrem, kurzem, hałasem, a nawet zwierzętami! Nie sposób pominąć ich efektownego wyglądu, którym można cieszyć się przez cały rok!

Czym kierować się przy wyborze sadzonek na żywopłot?

Czy wybierając sadzonki na żywopłoty należy sugerować się jedynie własnymi upodobaniami i preferencjami? Oczywiście, że nie! O wiele ważniejsza jest znajomość stanowisk, jakich wymagają oraz dopasowanie ich do żyzności gleby. Dostosowanie się do tych kryteriów pozwoli zaoszczędzić nie tylko kosztów, ale również rozczarowań związanych z nie przyjęciem się sadzonki żywopłotu.

Z czego można zrobić najładniejszy żywopłot? Doskonale w tym celu sprawdzi się bukszpan pospolity, który nie tylko jest łatwy w pielęgnacji, ale również nie wymaga specjalnych uwarunkowań dotyczących gleby i stanowiska. Podobnymi cechami wyróżnia się Tawuła japońska Marcrophylla, która zarówno pięknie wygląda, jak i pachnie. W roli sadzonki na żywopłoty polecany jest berberys zwyczajny oraz Irga Dielsa.

Czytaj więcej
pixel