Drzewo rośnie silnie, tworząc kulistą, spłaszczoną koronę. Jest dostatecznie wytrzymałe na mróz i średnio wrażliwe na szarkę. W okres owocowania wchodzi dość wcześnie, plonując corocznie i obficie. Rodzi duże lub bardzo duże, złocistożółte owoce, pokryte jasnym nalotem, o bardzo smacznym miąższu, słabo odchodzącym od pestki. Jest to jedna z najpopularniejszych i niezawodnych w plonowaniu renklod.
Powszechnie jest uprawiana jako odmiana deserowa z przeznaczeniem również na przetwory (susze, dżemy, powidła, kompoty, marynaty, nalewki, śliwowice). Owocuje regularnie i obficie co i ze względu na duże, smaczne owoce oraz odporność na choroby polecana do ogrodów działkowych i przydomowych, Odmiana samopylna, nie wymaga zapylaczy - jest za to dobrym zapylaczem dla innych odmian.
Uniwersalny zapylacz
Dojrzałość zbiorcza: początek sierpnia
Odmiana: średniowczesna
Wrażliwość na szarkę: mała
Pochodzenie: Francja
Zapylacze: samopłodna
Rozstawa: 2-3m X 4-4,5m = ok. 741-1250szt./ha
PIELĘGNACJA: Nowo posadzonym drzewkom wiosną przycinamy gałązki o 1/3 ich długości, w celu przywrócenia równowagi pomiędzy korzeniami a częścią nadziemną oraz nadanie odpowiedniego kształtu koronie młodego drzewka. Drzewka sadzone jesienią przycinamy podczas pierwszej wiosny.


Witam!
Tak, Panie Łukaszu,to jest właśnie ta odmiana! Śliwa ta to wspaniała odmiana samopylna. To znaczy, że do zapylania kwiatów Renkloda zielona Ulena nie potrzebuje zapylaczy. Są śliwy, które takiego zapylającego towarzysza potrzebują. I wtedy trzeba odpowiednio dobrać inną odmianę, aby doszło do zapylania. Dostępne sadzonki Renklody zielonej mają przeważnie wysokość 140-180 cm wysokości.
Zielona Renkloda Ulena — charakterystyka owoców
Rodzi duże, a nawet bardzo duże owoce. Są one złocistożółte i pokrywa je jasny nalot. Miąższ tej odmiany jest niezwykle smaczny. Owoce Renklody zielonej polecane są na przetwory, dżemy, kompot i nalewki.
Serdecznie pozdrawiam
Patrycja Szczubełek
www.sadowniczy.pl.
