W sprawie cen hurtowych niedługo skontaktuje się pracownik sadowniczy.pl
Jesteś zainteresowany zakupem hurtowym?
Wprowadź swoje dane, a nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia jakie możemy zaoferować Ci ceny.
Opis produktu
Odmiana bardzo popularna na świecie, odporna, o średnim wzroście 2-3m. Polska odmiana o ciemnoczerwonych kwiatach, które są prawie czarne na początku kwitnienia. Kwitnie maj - czerwiec a potem sierpień - wrzesień.
Powojnik wielkokwiatowy Niobe – elegancja w głębokiej czerwieni
Powojnik Niobe to jedna z najbardziej cenionych odmian wielkokwiatowych, przyciągająca uwagę intensywnie bordowymi kwiatami o aksamitnej strukturze. Kwiaty osiągają średnicę 12–15 cm i osadzone są pojedynczo na pędach, często z dekoracyjnym kontrastem w postaci jasnożółtych pręcików. Kwitnie długo i obficie – od czerwca aż do września, zdobiąc pergole, altany, ogrodzenia i kratownice. To doskonały wybór do każdego ogrodu, który potrzebuje nuty szlachetnej elegancji.
Uprawa i wymagania Clematis 'Niobe'
Odmiana Niobe preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione – szczególnie lubi, gdy dolna część rośliny jest osłonięta. Najlepiej rośnie w glebach żyznych, próchniczych, umiarkowanie wilgotnych, dobrze zdrenowanych i lekko kwaśnych. Wymaga podpór, po których wspina się za pomocą ogonków liściowych. Wiosną należy przyciąć pędy na wysokości około 100 cm nad ziemią, co pobudza roślinę do bujnego wzrostu i kwitnienia.
Wysokość: 2–3 m; wzrost umiarkowanie silny
Stanowisko: słoneczne lub półcieniste; podstawa pędów zacieniona
Termin kwitnienia: VI–IX; kwiaty duże, pojedyncze, ciemnoczerwone
Mrozoodporność: pełna; dobrze zimuje w gruncie
Zastosowanie powojnika Niobe w ogrodzie
Powojnik wielkokwiatowy Niobe to odmiana idealna do obsadzania pergoli, kratownic i ścian – również w pojemnikach balkonowych. Szczególnie pięknie prezentuje się na jasnym tle, które podkreśla głębię jego ciemnych kwiatów. Doskonale komponuje się z innymi bylinami i krzewami, tworząc efektowne aranżacje ogrodowe przez całe lato.
Zakupiłam Clematis" NIOBE" ciemno-czerwony.
Sadzonka przyszła bardzo ładna, z jednym kwiatem
i czterema pąkami. Na czas transportu świetnie
zabezpieczona. Przyszła w doskonałej kondycji.
To nie pierwszy mój zakup w tym sklepie,zawsze
sadzonki przyjeżdżały w dobrej formie. POLECAM
ten sklep innym internautom.!!!!!!!! Tutaj warto
kupować !!!!!!! Krystyna.
zamówiłam kilka różnych sadzonek:brzozy, sosny, powojniki, milin. wszystkie dotarły w bardzo dobrym stanie, profesjonalnie zapakowane. od dawna jestem klientką "sadowniczego". to znakomity sklep.