




C2 - roślina sprzedawana w doniczce plastikowej o pojemności 1,4L do 2,5L
Turzyca prosowata Pamira
Opis produktu
Turzyca prosowata 'Pamira' charakterystyka
Carex panicea 'Pamira' to roślina, której sztywne liście w kolorze szaro-zielonym pokryte są woskową warstwą, co daje wrażenie, że blaszki liściowe są niebieskie. Jest to trawa o pokroju kępiastym w długimi, ostro zakończonymi, przewieszającymi się liśćmi. Ta odmiana osiąga tylko 20 cm wysokości. Kwitnie od kwietnia do maja. Kwiaty zebrane w kłosy są koloru purpurowo-brązowego. Ta turzyca lubi glebę wilgotną, o wysokiej zawartości próchnicy. Preferuje dużo światła słonecznego, ale toleruje też półcień.
Turzyca 'Pamira' uprawa
Turzyca 'Pamira' preferuje gleby wilgotne i próchnicze, dlatego najlepiej jest ją sadzić w miejscach o dobrym natlenieniu, na przykład w pobliżu stawów, źródeł, strumieni lub na skraju bagien. W przypadku sadzenia w ogrodach, warto wybrać miejsce zacienione lub o półcieniu, ponieważ turzyca 'Pamira' nie lubi zbyt intensywnego nasłonecznienia. Przygotowując miejsce do sadzenia, należy zapewnić glebę o odpowiedniej wilgotności i pH (o odczynie lekko kwaśnym do obojętnym), a także dodać kompost lub nawóz organiczny, aby dostarczyć roślinie odpowiednią ilość składników odżywczych. Warto pamiętać, że turzyce 'Pamira' nie lubią przesuszenia, dlatego należy regularnie podlewać rośliny w okresach suszy i utrzymywać odpowiedni poziom wilgotności w glebie.
Turzyca prosowata 'Pamira' zastosowanie
Turzyca Pamira to roślina, która dobrze komponuje się z innymi bylinami i krzewami, szczególnie o podobnych wymaganiach glebowych i wilgotnościowych. Można ją łączyć na przykład z funkiami, brunerą, gęsiówkami, jeżówkami, żurawkami i rozchodnikami. Świetnie będzie wyglądać również razem z kocimiętką, chabrami i astrami. 'Pamira' świetnie nadaje się do nasadzeń blisko oczek, stawów i cieków wodnych.



Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.

- Dobre przewietrzenie, niska retencja wody i składników odżywczych.
- Preferowane przez: sosny, wrzosy, lawendę.