C2 - roślina sprzedawana w doniczce plastikowej o pojemności 1,4L do 2,5L
Pięciornik krzewiasty 'Bellissima' (P9)
Opis produktu
Pięciornik krzewiasty 'Bellissima' wygląd
Niski, gęsty krzew, szeroko rozrastający się. Osiąga ok. 60cm wysokości. Pięciorniki krzewiaste to lubiane i ozdobne krzewy, które znane są sympatykom zieleni. Liście matowe, szarozielone, składające się z 5-6 obustronnie owłosionych, bezogonkowych listków. Kwiat początkowo jest bladoróżowy, o promienistej koronie składającej się z 5 płatków, następnie kolor staje się bardziej nasycony. Pięciorniki krzewiaste kwitną bardzo długo, od maja aż do października.
Uprawa pięciornika krzewiastego
Sadzonki pięciornika krzewiastego są niewymagające, odpowiednie na stanowisko słoneczne lub lekko ocienione. Pięciornik krzewiasty jest wytrzymały na upały, mrozy, suszę i zanieczyszczenia powietrza. Jest krzewem szybkorosnącym, średni przyrost roczny to 30cm. Pięciornik krzewiasty świetnie sprawdzi się jako kwitnące obrzeża rabat, na skalniku, kwitnące żywopłoty i szpalery. Jest też dobrą rośliną okrywową. Sadzić go możemy pod wyższymi krzewami lub bylinami. Pięknie wygląda z roślinami o niebieskich i fioletowych kwiatach jak np. z lawendami, ostróżkami czy karłowymi budlejami. Z krzewami tworzy ładne kompozycje i tu warto wspomnieć o towarzystwie tawuł, berberysów i roślin iglastych. Śmiało też można hodować go w większej donicy na balkonie lub tarasie.
Cięcie pięciornika krzewiastego
Cięcie pięciornika krzewiastego jest niezwykle ważne, gdyż z wiekiem krzew staje się obciążony zbyt dużą ilością słabych, cienkich i powyciąganych pędów. A co za tym idzie- coraz słabiej zawiązują się kwiaty. Dlatego też należy pamiętać i zadbać o regularne cięcie. Zaraz po kwitnieniu warto skrócić końce pędów, te nadmiernie wybujałe i te, które są na dole ogołocone. Cięcie pięciornika krzewiastego ma na celu także utrzymanie zwartego i gęstego pokroju. Z czasem starsze gałązki i nadmiernie zagęszczone pędy przycinamy o 1/3 ich długości.
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.