Plant Pack to zaawansowane opakowanie stworzone z myślą o zabezpieczeniu gołych korzeni roślin, wydłużając czas bezpiecznego transportu do 14 dni. Jego 4-warstwowa budowa jest kluczowa, ponieważ jednocześnie zapewnia pełną cyrkulację powietrza, co jest istotne dla zdrowia roślin, a także skutecznie chroni korzenie przed dehydratacją, będąc jednocześnie nieprzepuszczalnym dla wody i wilgoci. Rośliny umieszczone w opakowaniu są mikoryzowane, co oznacza obecność Trichoderma harzianum T-22, co dodatkowo wspiera ich zdrowy wzrost i rozwój. Na opakowaniu znajdziesz również szczegółową instrukcję dotyczącą sadzenia i przechowywania roślin, co ułatwia proces dla każdego ogrodnika. Opakowanie jest w 98% biodegradowalne, co wpisuje się w troskę o środowisko naturalne.
Róża pnąca seledynowa typu Elff w balocie
Opis produktu
Rosa Elfle|Wyjątkowa róża pnąca o romantycznym charakterze. Osiąga wysokość do 2,5-3 m wys. Liście, ciemnozielone,błyszczące. Kwiaty duże, pełne do 12 cm średnicy, o kremowozielonożółtych płatkach i wspaniałym słodkim zapachu. Kwiaty wrażliwe na opady deszczu. Nadają się do cięcia, długo utrzymują świeżość. Sadzenie - 2 szt/m2.
Polecana jako pojedyncza roślina przy pergoli bądź kratce, w miejscach reprezentacyjnych
Co należy wiedzieć o uprawie róż pnących?
Wybór stanowiska pod uprawę: ciepłe i słoneczne
Wymagania glebowe: najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych i zawierających próchnicę
Przygotowanie stanowiska pod uprawę: róże nie przepadają za świeżym nawozem, tym samym przed ich posadzeniem glebę należy głęboko uprawić (około 70 cm) i nawozić dobrze rozłożonym i przekompostowanym obornikiem w ilości 8-10 kg na 1 m2. Ziemia przed sadzeniem powinna osiadać co najmniej przez 2 tygodnie. Po posadzeniu róże należy obficie podlać i usypać kopczyk przykrywający nasadę pędów. Kopczyki rozsypuje się na wiosnę.
Zabezpieczanie na zimę: W pierwszych latach po posadzeniu róże pnące trzeba na zimę zabezpieczać. Dolną część krzewu obsypuje się ziemią, a pędy po zdjęciu z podpór związuje się i nakrywa gałązkami świerka lub jałowca, a następnie słomą lub liśćmi.
Cięcie: należy wykonywać ostrożnie, gdy pąki są nabrzmiałe i widoczne. Wycina się najpierw pędy stare, następnie cienkie, uszkodzone, suche i nieprawidłowo rozmieszczone. Skracanie pozostałych ogranicza się do obcięcia części przemarzniętych oraz psujących pokrój roślin. Cięcie powinno się wykonywać pod skosem, około 0,5 cm nad pąkiem.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.