Produkt sprzedawany w opakowaniu tekturowym, najczęściej jest to opakowanie producenta. Nie jest to opakowanie ozdobne.
Chwastox Complex 260EW 50 ml Ziemovit
Opis produktu
Chwastox Complex 260EW
Chwastox Complex 260EW jest środkiem chwastobójczym w formie płynu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie. Przeznaczony jest do zwalczania chwastów dwuliściennych w jęczmieniu jarym, jęczmieniu ozimym, owsie, pszenicy jarej, pszenicy ozimej, pszenżycie jarym, pszenżycie ozimym, życie oraz na trawnikach, boiskach sportowych i polach golfowych.
Środek pobierany jest przez liście chwastów powodując ich deformację, a następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie roślin. Najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się we wcześniejszych fazach rozwojowych tj. siewki, rozetki. Pogoda ciepła i sprzyjająca rozwojowi roślin wzmaga działanie chwastobójcze środka. Pierwsze objawy na chwastach wrażliwych pojawiają się po upływie 1-2 dni po oprysku. Wzrost chwastów zostaje zahamowany i chwasty zamierają po upływie ok. 3-4 tygodni.
Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych (w tym plecakowych).
Zalety środka:
- Zwalcza aż 28 uciążliwych chwastów na trawnikach.
- Wysoka skuteczność i szybkość działania.
- Zwalcza skrzyp i bluszczyk kurdybanek.
- Środek w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej do stosowania nalistnie.
- Przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych na trawnikach.
Stosowanie środka
Chwastox Complex 260 EW stosować podczas pogody sprzyjającej wegetacji roślin, od wiosny do wczesnej jesieni, gdy temperatura powietrza jest wyższa niż 10°C. Środek stosować na całą powierzchnię trawnika lub tylko na miejsca zachwaszczone.
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 35ml/100 m2*
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 25ml/100 m2
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym - 2
Odstęp między zabiegami: co najmniej 56 dni
Zalecana ilość wody: 2,0 - 5,0 l/100 m2
Opakowanie 50ml wystarcza na 10L wody.
*Wyższą z zalecanych dawek środka stosować na chwasty w starszych fazach rozwojowych oraz w przypadku silnego zachwaszczenia zwłaszcza takimi chwastami jak: babka zwyczajna, bodziszek drobny, bylica pospolita, jasnota purpurowa, pokrzywa zwyczajna, przetacznik polny i rogownica polna.