P9 - młody materiał roślinny sprzedawany w doniczce plastikowej o pojemności 0,5L do 1L
Czosnek ozdobny
Opis produktu
Czosnek ozdobny
Uprawa tej odmiany jest niezwykle prosta ,najlepiej wysadzamy je w miejscu słonecznym. Roślina nie ma dużych wymagań glebowych, radzi sobie w każdym podłożu. Kwitnie maj - czerwiec.
Nazwa łacińska Allium została nadana przez Rzymian czosnkowi jadalnemu i dopiero słynny botanik Linneusz objął tą nazwą także czosnki ozdobne. Większość z nich dziko rośnie w Azji i Europie. Czosnki o silnym wzroście osiągają wysokość ponad 100 cm i mają bardzo duże kuliste kwiatostany, o średnicy 10 cm. Tworzą też bardzo duże cebule, o obwodzie nawet 20 cm. Czosnek dobrze rośnie w miejscach słonecznych, w glebie przepuszczalnej, ale niezbyt suchej.
Czosnek ozdobny sadzonki
Cebule sadzi się na początku października, na głębokość 15 cm, w odstępach 20-25 cm. Na zimę można okryć ziemię 3-5 cm warstwą rozdrobnionej kory. Okrywa chroni zimą przed wymarzaniem cebul, a wiosną przed zachwaszczeniem gleby. Kwitnienie przypada w maju i czerwcu. Na tym samym miejscu rośliny można uprawiać przez 2-3 lata. W razie suszy rośliny podlewa się obficie co tydzień, aż do kwitnienia. Zasychające liście i kwiatostany powinno się usuwać, aby nie szpeciły roślin i nie osłabiały wzrostu cebul. Cebule wykopuje się wkrótce po zaschnięciu liści, gdy jeszcze widać miejsca, w których rosły rośliny. Po podsuszeniu i oczyszczeniu przechowuje się cebule w temperaturze 20 stopni Celsjusza, a od sierpnia w temperaturze 17 stopni Celsjusza. Przykrycie trocinami lub piaskiem chroni cebule przed wysychaniem.
Czosnek ozdobny sadzenie
Wysokie odmiany czosnków sadzi się w niewielkich grupach na trawniku lub wśród niskich bylin, a także uprawia na kwiat cięty. W wazonie zachowują świeżość przez kilkanaście dni. Zasuszone nadają się do zimowych kompozycji.
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.