


Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Palmy mieszanka 5szt nasion ToRaf
Opis produktu
Palma mieszanka 5 sztuk nasion ToRaf to doskonały wybór dla osób, które chcą wzbogacić swój ogród lub wnętrze o piękne, egzotyczne rośliny.
Palmy mieszanka 5szt nasion ToRaf
Zestaw ten składa się z pięciu różnych gatunków palm, które dodadzą Twojemu otoczeniu tropikalnego klimatu. W skład Palmy mieszanka 5 sztuk nasion ToRaf wchodzą między innymi: popularna palma chińska - Trachycarpus fortunei, palma mała z basenu Morza Śródziemnego - Chamaerops humilis, palma z Wysp Kanaryjskich - Phoenix canariensis, oryginalna palma z Brazylii - Butia capitata oraz szybko rosnąca palma kalifornijska - Washingtonia robusta. Mieszanka 5 sztuk nasion ToRaf to wyjątkowy zestaw roślin, który zapewni Ci egzotyczny klimat w Twoim ogrodzie lub wnętrzu.
Palmy mieszanka 5szt nasion ToRaf wymagania
Wszystkie te gatunki są łatwe w uprawie i dobrze radzą sobie w naszym klimacie. Palmy te wymagają regularnego podlewania i nawożenia, a w zimie trzeba je chronić przed mrozem. Jednak piękno i egzotyczny klimat, jakie oferują, wynagradzają wszelkie starania związane z ich pielęgnacją.
Palmy mieszanka 5szt nasion ToRaf jak siać
Palmy preferują lekkie i przepuszczalne podłoże, które składa się z mieszanki torfu i piasku. Można również użyć gotowej mieszanki podłoża dla palm. Należy zalać nasiona wodą i pozostawić na kilka godzin, aby zmiękły. Wsyp nasiona na powierzchnię podłoża, zachowując odstępy około 5-7 cm między nimi. Przykryj nasiona warstwą podłoża o grubości 1-2 cm. Delikatnie podlej nasiona wodą, aby utrzymać wilgotność podłoża. Umieść nasiona w jasnym i ciepłym miejscu, o temperaturze około 25-30°C. Palmy wymagają stałej wilgotności powietrza i podłoża, dlatego warto pokryć nasiona folią lub szklaną pokrywą. Kiełkowanie nasion może zająć od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od gatunku. Kiedy pojawią się pierwsze pędy, możesz usunąć pokrywę i przesadzić rośliny do większych doniczek.


Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny