C2 - roślina sprzedawana w doniczce plastikowej o pojemności 1,4L do 2,5L
Albicja jedwabne drzewo 'Rosea'
Opis produktu
Albicja rosea jedwabna świecąca
Albicja jedwabista zwana też drzewem jedwabnym czy perskim jest to drzewo dorastające od 5 - 12 m wysokości z parasolowatą koroną o ciemnozielonych liściach podobnych do paproci i niezwykłych kwiatostanach przypominających "pióropusze".
Okres kwitnienia albicji przypada na czerwiec-sierpień.
Albicja świecąca uprawa
Zastosowanie: znakomicie nadaje się do uprawy w pojemnikach zdobiących wnętrze domu jak i na na tarasie w formie krzewu czy niewielkiego drzewka typu Bonsai.
Najlepiej czuje się miejscu słonecznym, ciepłym i osłoniętym od wiatru (zaciszne miejsce jest kluczem uprawy w naszym kraju).
Nie jest wymagająca jeśli chodzi o podłoże.
Nawet na glebach ubogich radzi sobie dobrze.
Ważne, aby podłoże było dość przewiewne i nie zalewowe.
Albicja jedwabista zimowanie
Albicja rosea to najbardziej odporna na mróz odmiana z rodziny Albicji
- Dobre przewietrzenie, niska retencja wody i składników odżywczych.
- Preferowane przez: sosny, wrzosy, lawendę.
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.
Najmniejsza zmierzona wysokość w danej partii roślin/produktów.
Opinie o produkcie:
Witam
Są różne przyczyny żółknięcia igieł.
Jeśli zima była mroźna, to najmłodsze przyrosty mogły zmarznąć, co objawia się brązowieniem igieł lub łusek na końcach pędów. Zbrązowienia zauważalne są po jednej stronie rośliny, szczególnie po tej, która narażona była na działanie silnego, zimnego wiatru i mrozu. Dotyczy to takich gatunków jak jodła grecka, żywotnikowiec, cyprysik Lawsona, czy żywotnik wschodni. Jeśli roślina się do maja nie zazieleni, zniszczone pędy należy wyciąć.
Podczas zimy iglakom może doskwierać susza. Wtedy igły brązowieją.
Młode igły żółkną, brązowieją i opadają. Choroba rozpoczyna się od wierzchołka do podstawy pędu. Jedynie na jałowcach igły nie opadają lecz stają się brązowo-czerwone, a na pędach powstaje przewężenie, powodujące ich wyłamywanie. Jesienią na chorych gałęziach można zauważyć małe czarne punkty, które są owocnikami grzyba wywołującego infekcję rośliny. Szczególnie podatne na zamieranie są cis, cyprysik, jałowiec, jodła, sosna, świerk, żywotnik. Chorobę zwalcza się stosując opryski 2-3 razy co 2-tygodnie.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak