Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Nasiona otoczkowane Marchew jadalna Pierwszy zbiór wczesna 400 ziaren
Opis produktu
Nasiona otoczkowane Marchew jadalna Pierwszy zbiór wczesna 400 ziaren
Jest to odmiana wczesna, przeznaczona do uprawy polowej oraz pod osłonami na wczesny i średniowczesny zbiór. Marchew Pierwszy Zbiór ma zastosowanie do bezpośredniej konsumpcji przez cały rok w postaci surówek, sałatek, soków jako dodatek do zup.
Nasiona marchwi na pierwszy zbiór wysiewa się bardzo wcześnie, już w marcu i kwietniu do gruntu pod osłonami. W kwietniu warto wykonać przerywkę. Dojrzałe, chrupiące marchewki można zbierać już na początku maja, okres zbioru trwa do sierpnia.
Nadaje się również do suszenia.
Najlepiej udaje się na glebach żyznych, próchniczych, w drugim roku po oborniku.
Wysiew: III-IV
Przerywka: IV
Zbiór: V-VIII
Kolor: pomarańczowy
Gramatura: 400 nasion
Nasiona otoczkowane - to nasiona zabezpieczone przed chorobami i szkodniakmi naturalną otoczką oraz naturalnym biostymulatorem.
Dzięki otoczkowaniu:
- łatwa i przyjemna pielęgnacja uprawy,
- łatwy wysiew punktowy jak i oszczędność nasion,
- optymalne warunki rozwoju roślin.
Marchew ceni się za jej walory smakowe oraz dużą zawartość beta-karotenu czyli prowitaminy A, która bardzo dobrze wpływa na narząd wzroku. Marchew zawiera także inne witaminy jak witaminy z grupy B, H, PP, E i K oraz minerały. Do najważniejszych należą: potas, fosfor, żelazo, wapń i magnez. Marchew możemy spożywać cały rok w postaci surowej, gotowanej lub w formie soku. Marchew jest również jednym z głównych składników włoszczyzny.
Marchew może uprawiać każdy. Ma ona małe wymagania cieplne i może być uprawiana w każdym zakątku naszego kraju. Dobrze rośnie w temperaturze od 5 do 35°C, ale najlepiej rośnie przy temperaturze od 15 do 21°C.
Przy zbyt wysokiej temperaturze korzenie marchwi będą dużo krótsze i grube, a przy zbyt niskich - będą cienkie i wydłużone.
Stanowisko dla marchwi winno być słoneczne, gdyż wpływa to na wyższą zawartość cukrów i karotenu.
Marchew wymaga gleb lekkich, piaszczysto-gliniastych, próchniczych i wilgotnych, o małej zawartości azotu oraz pH 6,0 - 6,8. Nie należy nawozić pól obornikiem, ani wapnować pola bezpośrednio przed siewem.
Dobrymi przedplonami są zboża, kukurydza, pory, kapusta, kalafior, kalarepa. Nie nadają się do uprawy marchwi stanowiska, gdzie wcześniej uprawiane były buraki, selery, kapusta brukselska, pietruszka, groch, fasola.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny