Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Grzybnia Maślak zwyczajny Maślarz 10g
Opis produktu
Maślak zwyczajny (Suillus Luteus) posiada wyśmienity smak i aromat. Maślaka cechuje miękki, soczysty miąższ u młodych osobników kremowy lub białawy, a u starszych żółtawy. Świetnie sprawdza się w kuchni, głównie do sosów, duszenia, jak i również do przetworów i marynat.
Występowanie
Występuje od maja do listopada. Maślak rośnie pojedynczo lub w dużych grupach.Zazwyczaj spotkać można go w sosnowych i mieszanych lasach oraz w młodnikach sosnowych i na polanach porośniętych samosiewem sosny, zwykle na piaszczystych obszarach. Tworzy mikoryzę z różnymi gatunkami sosen.
Hodowla
Grzybnię należy sadzić od połowy kwietnia do października. Obszar aplikacji grzybni powinien być bogaty w młode drzewa iglaste ( sosna, świerk, modrzew ). Zalecanym podłożem jest gotowa ziemia ogrodnicza z dużą zawartością torfu oraz trocin drzew iglastych w proporcji 5:1.
Uprawa i pielęgnacja
1. Dookoła pnia drzewa wykopać 3 otwory o głębokości 15 cm i średnicy 30-40 cm . Otwory wykopać w odległości 0,5 – 5m ( ok. 10 średnic pnia ) od pnia drzewa.
2. Wykopane dołki wypełnić do połowy przygotowanym podłożem, następnie umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i mocno ubić.
3. Obszar aplikacji starannie podlać, 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
4. Przykryć warstwą liści, igieł, mchu, gałązek itp. z lasu.
5. Duży wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru ( 10 g na 10 litrów wody )
6. W okresie czasie, w przypadku braku opadów zaleca się cykliczne zwilżanie gleby.
Owocowanie
Grzybnia owocuje 3-5 lat.
W dobrych do wzrostu warunkach grzyby mogą pojawiać się w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu grzybni.
Wydajność
W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu grzybów.
Opakowanie
Sproszkowana grzybnia biologiczna na ziarnie 10g. Prawdopodobieństwo plonowania 85% - 87%
Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.