Wolno rosnące drzewko z łukowato rozpostartymi konarami i długimi, niemal pionowo zwisającymi pędami bocznymi. Ig ły długości 2-4 cm, jasnozielone. Wiosną zielone igły tworzą gęste, zwarte parasole. Wytwarza duże szyszki ok. 4 cm, najczęściej jajowate. Forma pienna.
Preferuje słoneczne stanowiska. Odznacza się stosunkowo małymi wymaganiami glebowymi, jednak lepiej rośnie na glebach dość żyznych, glinkowatych i dostatecznie wilgotnych. Wytrzymały na niskie temperatury. Dobrze nosi zanieczyszczenie powietrza , dzięki temu znajduje szerokie zastosowanie w zadrzewieniach miast, wsi i osiedli oraz w parkach różnego typu.
Szczególnie pięknie wygląda w okresie rozwijania młodych igieł oraz jesienią, gdy igły przebarwiają się przed opadnięciem na kolor złocistożółty lub brązowy. Można sadzić pojedynczo lub w niezbyt gęstych grupach, również razem z innymi drzewami iglastymi w dużych jak i małych ogrodach. Bardzo malownicze są samotnie rosnące drzewa modrzewi np. przed budynkami, na skraju rozległych polan. Modrzew ma zdolność wytwarzania pędów z oczek śpiących, doskonale znosi przycinanie i formowanie.
Ze względu na gabaryty sadzonki, są one wysyłane jedynie na palecie.
Produkt niestandardowy.


Witam,
Przede wszystkim sięgamy po krzewy i drzewka o powolnym wzroście i nie osiągające dużych rozmiarów. W donicach i skrzyniach sadzimy zarówno formy stożkowe, kolumnowe, jak i kuliste bądź płożące się. Polecam drzewka szczepione na pniu z koroną kulistą bądź zwieszającą się.
Jeśli chodzi o niewysokie drzewka na słoneczny balkon to polecam te szczepione na pniu, np. wierzby czy rokitnik lub zaznaczony przez Panią modrzew europejski.
Jesli chodzi o drzewka iglaste to wszystkie miniaturowe, wolnorosnące. Stanowisko dla większości miniaturowych iglaków powinno być słoneczne.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak