




Balot to specjalna forma zabezpieczania systemu korzeniowego na czas transportu i przechowywania. Gołe korzenie roślin są otoczone mieszanką ziemi, kory, trocin lub innych materiałów. Sadzonki balotowane są najczęściej zaszczepione grzybami mikorytycznymi. Bryła korzeniowa razem z ziemią jest zawinięta folią utrzymującą wilgotność.
Jabłoń Reneta Kanadyjska START PACK
Opis produktu
Jabłoń Reneta Kanadyjska charakterystyka
Stara odmiana jabłoni pochodzenia francuskiego, po raz pierwszy opisana w 1771roku. Powstała w Normandii, skąd dostała się do Kanady, gdzie została rozpowszechniona i szerzej poznana. Drzewko zostało sprowadzone z powrotem do Europy i sprzedawane pod nazwą Reneta Kanadyjska. Jest to silnie rosnące drzewo o gęstej koronie i lekko przewieszających się pędach. Wchodzi w okres owocowania dość późno, ale co roku wydaje umiarkowanie duże plony. Reneta kanadyjska dojrzałość zbiorczą osiąga w drugiej połowie października. Sadzonka przyjmuje się niemal na każdym terenie, dodatkowo charakteryzuje się wysoką odpornością na choroby i mróz.
Owoce
Jabłka nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, ale ich smak uważany jest jako jeden z najlepszych. Owoce tej odmiany są duże, mają ok. 400g. Mają kulistospłaszczony kształt. Skórka jest gruba i szorstka, koloru zielonkawo-żółtego z delikatnym, blado czerwonym rumieńcem od strony słońca. Miąższ kremowo-biały, później żółtawy. W smaku są kruche, delikatnie soczyste z wyraźnym korzennym posmakiem. Swoją dojrzałość osiągają w połowie października, ale z czasem zyskują coraz więcej walorów smakowych. Doskonale nadają się do suszenia, konserwowania, przetworów i produkcji cydru. Idealnie smakują jedzone bezpośrednio z drzewa.
Wymagania i pielęgnacja
Jest to drzewko łatwe w uprawie i pielęgnacji. Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do innych odmian jabłoni, preferuje gleby przeciętne, piaszczyste, o odczynie obojętnym lub zasadowym. W takich warunkach drzewo jest zdrowsze i bardziej odporne na mróz. Aby wyhodować najlepsze owoce, potrzebne jest stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatru.
Pierwsze cięcie po posadzeniu należy wykonać wiosną. Gałązki przycinamy o 1/3 długości, a wierzchołek ucinamy na wysokości 40cm nad ostatnim pędem. Należy wykonywać też cięcie prześwietlające i odmładzające. Należy wówczas pozbyć się uszkodzonych, obumarłych i przemarzniętych gałęzi.



Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.
