




Balot to specjalna forma zabezpieczania systemu korzeniowego na czas transportu i przechowywania. Gołe korzenie roślin są otoczone mieszanką ziemi, kory, trocin lub innych materiałów. Sadzonki balotowane są najczęściej zaszczepione grzybami mikorytycznymi. Bryła korzeniowa razem z ziemią jest zawinięta folią utrzymującą wilgotność.
Jabłoń kolumnowa typu Mango START PACK
Opis produktu
Jabłoń kolumnowa Mango
Jabłoń kolumnowa 'Mango' - odmiana późnojesienna do wczesnozimowej. Owoce średniej wielkości, kuliste, żółtozielone, z wyraźnym, czerwonym policzkiem. Smak jest bardzo ciekawy, słodko-kwaśny - przypomina połączenie bananów i mango. Bardzo plenna odmiana odporna na mróz i choroby. Owoce zbieramy od połowy października, przechowujemy do stycznia. Wzrost: średnio silny, zwarty, kolumnowy. Dorasta do około 2-3 m wysokości i około 1m szerokości. Kwitnienie: średnio późne do późnego.
Jabłoń kolumnowa Mango
Nowa i wyśmienita odmiana o kolumnowym pokroju. Wytwarza tylko główny pień prowadzący, dlatego też nie wymaga ingerencji w postaci jakiegokolwiek cięcia. Osiąga wysokość do 3 metrów, kwitnie bardzo obficie w maju. Cechą charakterystyczną są jej smaczne, średniej wielkości, czerwone owoce. Jabłoń kolumnowa ze względu na pokrój będzie idealną ozdobą niewielkich przestrzeni takich jak balkony, tarasy czy altany. Odmiana mrozoodporna.
Jabłoń kolumnowa Mango
Wybieramy stanowiska słoneczne i ciepłe, najlepiej zorientowane na stronę południową, z glebą wystarczająco zasobną w składniki odżywcze, lekką, dobrze przepuszczalną, wilgotną, ale nie podmokłą. Jabłonie preferują gleby o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego. Ważne jest wcześniejsze przygotowanie miejsca sadzenia. Wykopujemy dołek ok. 100x60cm, w przypadku ciężkich gleb gliniastych 80x80x100. Dostosuj wybraną glebę według potrzeb - dodaj piasek do cięższej gleby, gliniastą glebę do zbyt lekkiej gleby. Dodajemy również postarzany obornik lub podłoże ogrodowe, które już zawiera odpowiednie nawozy.



Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.
