




Balot to specjalna forma zabezpieczania systemu korzeniowego na czas transportu i przechowywania. Gołe korzenie roślin są otoczone mieszanką ziemi, kory, trocin lub innych materiałów. Sadzonki balotowane są najczęściej zaszczepione grzybami mikorytycznymi. Bryła korzeniowa razem z ziemią jest zawinięta folią utrzymującą wilgotność.
Śliwa Kolumnowa typu Złota Tipala START PACK
Opis produktu
Śliwa Kolumnowa Złota Tipala
Śliwa o zwartym, wąskim pokroju do 3m wysokości i 80cm szerokości. Bardzo atrakcyjna śliwa o owocach złotożółtych z różowym rumieńcem. Owoce słodkie i aromatyczne zbiera się pod koniec lipca.
Odmiana pochodząca od śliw Tiroler Zuckerzwetschge (Węgierka Tyrolska) x Opal
Kwitnie średnio wcześnie. Owocuje corocznie i daje wysokie plony. W okres owocowanie wchodzi dość wcześnie.
Owoce zbiera się od końca lipca do połowy sierpnia. Owoce są średniej wielkości i duże, o skórce złotożółtej z różowym rumieńcem od strony nasłonecznionej. Miąższ żółty, bardzo dobrze oddziela się od pestki. Owoce są słodkie i aromatyczne.
Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca
Wielkość owocu: średnia, 35-40g
Kolor owocu: złoty-czerwony
Uprawa śliw
Śliwy najlepiej udają się w regionach ciepłych o łagodniejszym klimacie. Nie mają specjalnych wymagań i nie wyrastają na bardzo duże drzewa, toteż są chętnie sadzone przez działkowiczów. Uprawa śliw i ich nawożenie nie różni się niczym od uprawy jabłoni czy grusz. Do uprawy śliw nie potrzebujemy specjalnej gleby. Śliwy nie potrzebują również specjalnego cięcia. Wystarczy jeżeli na początku uprawy śliw będziemy skracać przewodnik i resztę gałęzi aby śliwa się zagęściła. Warto też nisko przyciąć śliwę po posadzeniu aby zaczęła zagęszczać się od jak najniższej wysokości. Staramy się aby drzewo nie wytworzyło korony tylko miało kształt krzewu. Znacznie nam to ułatwi zbiór śliwek.



Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.
