Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Kapusta głowiasta czerwona RUFUS 50g
Opis produktu
Kapusta czerwona głowiasta Rufus
Odmiana średnio wczesna, o kresie wegetacji od wysadzenia rozsady do gruntu 95-105 dni. Tworzy główki fioletowe z woskowym nalotem, okrągłe o wadze 1,3-2kg. Głowy są odporne na pękanie a całe rośliny niepodatne na wywracanie. Polecana do przygotowywania przetworów, spożywania na świeżo oraz do krótkotrwałego przechowywania.
Kapustę czerwoną uprawia się wyłącznie z rozsady. Nasiona wysiewa się od końca marca do kwietnia pod osłony. Do gruntu rozsadę wysadza się w drugiej połowie maja w rozstawie 40-50×35-50cm. Zbiór przeprowadza się w sierpniu i wrześniu.
Liście kapusty czerwonej są fioletowozielone,ciemnofioletowe do ciemnoczerwonych.Jest mniej popularna, od kapusty białej,zawiera natomiast więcej składników mineralnych. Między innymi: witaminy A,witaminy B6,kwasu foliowego, wapnia, magnezu, sodu, pozostałe składniki są w ilościach zbliżonych do kapusty białej. Kapusta czerwona zawiera dużo antocyjanów, należących do bioflawonoidów substancji antyutleniających.Częścią jadalną kapusty są liście. Kapustę spożywa się w postaci surówek, gotowaną i jako produkt kwaszony.
Wymagania:Kapusta jest rośliną klimatu umiarkowanego i łatwiej znosi chłody niż zbyt wysokie temperatury. Jest warzywem wrażliwym na niedobór światła i ma bardzo wysokie wymagania wodne.Odpowiednie pod uprawę kapusty są gleby gliniaste, mady, czarnoziemy, czarne ziemie i gleby piaszczysto-gliniaste, natomiast nie nadają się gleby ciężkie. Kapustę czerwoną uprawia się z rozsady.
Kapusta głowiasta
Rodzina:Kapustowate - Brassicaceae
Początki uprawy datuje się na pierwsze stulecie przed naszą erą. Znana już w starożytnym Rzymie.Pochodzi od dzikiej formy kapusty rosnącej na wybrzeżu bretońskim we Francji,u skalistych wybrzeżach Anglii i Irlandii.
Częścią jadalną kapusty są liście. Kapustę spożywa się w postaci surówek, gotowaną i jako produkt kwaszony. Warzywo zawiera węglowodany, witaminy C,E, witaminy z grupy B oraz aminokwasy. Od wieków, sokiem z surowej kapusty leczono chorobę wrzodową, oparzenia, odmrożenia, anemie i obrzęki. Współczesne badania potwierdzają możliwość profilaktycznego działania przeciw zagrożeniom nowotworowym dzięki zawartości indoli, flawonoidów,oraz innych przeciwutleniaczy. W kapuście, wśród mikroelementów znajduje się w minimalnych ilościach arsen niezbędny do syntezy niektórych związków w organizmie ludzkim mimo iż w większych ilościach jest on pierwiastkiem trującym.
Wymagania:jest rośliną klimatu umiarkowanego i łatwiej znosi chłody niż zbyt wysokie temperatury. Jest warzywem wrażliwym na niedobór światła i ma bardzo wysokie wymagania wodne.Odpowiednie pod uprawę kapusty są gleby gliniaste, mady, czarnoziemy, czarne ziemie i gleby piaszczysto-gliniaste, natomiast nie nadają się gleby ciężkie.Kapusty wczesne, średnio wczesne i odmiany do przechowywania zimowego uprawia się z rozsady.Jak każdą odmianę kapusty, Langedijker Dauer sadzi się w osłoniętym i przewiewnym miejscu. Największe i najsmaczniejsze główki rosną na stanowiskach słonecznych i podłożu zasobnym w składniki mineralne i odżywcze. Kapusty lubią miejsca o dość wysokim, stałym poziomie wilgotności.
Liczba nasion: 300-350 szt. w gramie
Norma wysiewu: 0,3-0,6 kg/1ha
Termin wysiewu: 3 dekada II- 2 dekada III
Termin sadzenia: 2 dekada V