Fragaria x ananassa Duch| Truskawka powtarzająca owocowanie z różowymi kwiatami, przepyszna, niezwykle ozdobna truskawka o różowo-czerwonych kwiatach, owocująca od końca maja aż do przymrozków.
Doskonała do uprawy pojemnikowej, doceniona za niesamowite walory smakowe i dekoracyjne na prestiżowych targach ogrodniczych FLEUROSTAR zdobyła złoty medal.
Truskawka Toscana Deep Rose jest byliną o kępkowym charakterze wzrostu, tworzy liczne rozłogi. Osiąga wysokość 30-40 cm, a jeśli rośnie w wiszących pojemnikach to rozłogi („wąsy”) mogą dorastać do 1 m. Jej kwiaty są intensywnie różowe, duże bardzo ozdobne.
Rozpoczyna kwitnienie już w końcu kwietnia i kwitnie aż do pierwszych przymrozków. Owoce bardzo słodkie, ciemnoczerwone dość duże, wydłużone, doskonałe do jedzenia. Dojrzewają już pod koniec maja owocowanie trwa aż do późnej jesieni. Odporna na mróz (strefa 5a). Wymaga gleb stosunkowo żyznych, umiarkowanie wilgotnych o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stanowisko półcieniste lub słoneczne. Najładniej prezentuje się wysadzona w wiszących pojemnikach, ale może być sadzona także na rabatach i w ogrodach skalnych.

W tym wypadku proszę najlepiej wygenerować reklamację.
Reklamację można złożyć przez naszą stronę, logując się na swoje konto i przechodząc do zakładki "reklamacje". Następnie należy wybrać zamówienie, reklamowany towar i opisać sytuację dołączając zdjęcia. O wszelkich dalszych krokach poinformuje dział reklamacji.
KLIKNIJ TUTAJ https://www.youtube.com/watch?v=YC1_Bkjr5fA&feature=youtu.be
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak
Najlepszym sposobem na zimowanie truskawek pnących - zwisających, posadzonych w doniczkach, jest zadołowanie ich w gruncie. W ten sposób możemy zimować truskawki balkonowe, jeżeli posiadamy własny ogród. Całe doniczki wraz z rosnącymi w nich roślinami zakopujemy w ziemi, a od góry okrywamy delikatnie materiałem ściółkowym. Może być to ściółka z liści, słomy czy trocin.
Truskawki pnące - zwisające rosnące w doniczkach możemy też na zimę przenieść do pomieszczeń zabezpieczonych przed mrozem, jednak koniecznie dość zimnych, gdzie temperatury zimą będą bliskie 0°C. Mogą być to piwnice czy strychy, ważne jednak aby pomieszczenie było widne, z dostępem światła oraz niezawilgocone.Po przeniesieniu truskawek do pomieszczeń delikatnie je podlewamy i potem przez całą zimę dbamy aby gleba w doniczkach była lekko wilgotna (ale nie mokra). Zazwyczaj wystarczy lekkie podlewanie raz na dwa tygodnie.
Wiosną rośliny hartujemy, najpierw wietrząc pomieszczenia, w których przechowywane są truskawki balkonowe, a potem wystawiając doniczki z truskawkami na zewnątrz na dzień i chowając je powrotem na noc. Na stałe na balkony i tarasy truskawki mogą wrócić gdy minie ryzyko nocnych przymrozków, czyli od drugiej połowy maja.
Jeżeli nie posiadamy ogrodu, gdzie rośliny można zadołować w gruncie ani też pomieszczenia do przechowywania, truskawki zwisające można z powodzeniem przezimować na balkonie, wówczas doniczki z roślinami wstawiamy do odpowiednio dużego kartonu. Na dnie kartonu dobrze jest położyć styropian jako warstwę izolującą. Po bokach doniczki obsypujemy pokruszonymi kawałkami styropianu, trocinami lub podartymi gazetami, tak aby cały karton wypełnić materiałem izolującym. Okrywamy także od góry, niektórzy stosują dodatkowe zabezpieczenie, owijając karton agrowłókniną. Ważne abyśmy do okrycia używali materiałów oddychających, które przepuszczają powietrze i wilgoć .W okresach odwilży kartony odsłaniamy i rośliny lekko podlewamy. Ziemia w doniczkach powinna być stale lekko wilgotna aby bryły korzeniowe truskawek nie przeschły. W ten sposób możemy przezimować truskawki balkonowe aż do wiosny. Gdy się ociepli kartony stopniowo odkrywamy, początkowo wystawiając rośliny tylko na dzień aby je zahartować.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak