




Balot to specjalna forma zabezpieczania systemu korzeniowego na czas transportu i przechowywania. Gołe korzenie roślin są otoczone mieszanką ziemi, kory, trocin lub innych materiałów. Sadzonki balotowane są najczęściej zaszczepione grzybami mikorytycznymi. Bryła korzeniowa razem z ziemią jest zawinięta folią utrzymującą wilgotność.
Buk pospolity obw. 6-8cm. 180-250cm
Opis produktu
Buk pospolity
Dorasta do ok. 25-30 wysokości. Korona gęsta, szeroka, nisko osadzona. Kora cienka, gładka, popiela, toszara. Liście ciemnozielone, błyszczące, od dołu jasne i matowe. Dobrze znosi przycinanie, dlatego jest wykorzystywany na żywopłoty
Młode rośliny doskonale znoszą zacienienie. Lubi dość wysoką wilgotność powietrza i jest wrażliwy na wiosenne przymrozki. Gleby żyzne, wapienne, napowietrzone i wilgotne, ale nie podmokłe. Osiąga wiek 350 lat.
Buk to bardzo majestatyczne , piękne drzewo. Buk jest jednym z najpiękniejszych drzew liściastych rosnących w polskich lasach. Wiele osób uwielbia odwiedzać las bukowy jesienią, ponieważ jest on wtedy zachwycająco kolorowy ze względu na przebarwiające się liście. Buk jest rośli która dość późno zaczyna wegetację.
Buk bardzo często jest wykorzystywany jako roślina żywopłotowa, bardzo dobrze znosi cięcie i formowanie i coraz chętniej jest sadzony jako roślina ozdobna.
Drzewo nie wymaga specjalnych warunków świetlnych. Dobrze rośnie na glebach żyznych, piaszczystych i wapiennych. Preferuje stanowiska wilgotne. Wymaga stałego poziomu wód gruntowych i preferuje obszary, gdzie lato jest chłodne. Jesienią przebarwiają się na żółto lub rudobrązowo, dzięki czemu wyglądają niezwykle ozdobnie. Charakterystyczne siewki buka pospolitego, które pojawiają się wiosną, mają wielkie, okrągłe liście i zawierają olejek pełen tłuszczów roślinnych.



Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.

Witam, i obornik i zrębek z kwaśnych drzew to nie zbyt dobre rozwiązanie jeśli chodzi o drzewka owocowe. Nie zawozi się ich obornikiem, lepiej tego nie robić ponieważ można szybko przedobrzyć. Natomiast zrębek jest kwaśny i to też szkodzi roślinie