



Balot to specjalna forma zabezpieczania systemu korzeniowego na czas transportu i przechowywania. Gołe korzenie roślin są otoczone mieszanką ziemi, kory, trocin lub innych materiałów. Sadzonki balotowane są najczęściej zaszczepione grzybami mikorytycznymi. Bryła korzeniowa razem z ziemią jest zawinięta folią utrzymującą wilgotność.
Róża rabatowa Herbaciana wielokwiatowa w balocie
Opis produktu
Krzew o silnym, wyrównanym wzroście, wysokość 100-150 cm.
Liczne kwiaty w kolorze łososiowym pozostają na krzewie aż do przymrozków.
Krzewy bardzo efektowne, wymagające dużych powierzchni do uprawy.
Nie sposób ominąć taką rabatę. Kwiaty półpełne, do 15 płatków o średnicy około 5cm.
Zapach umiarkowany.
Liście drobne, szmaragdowo zielone, błyszczące.
Co należy wiedzieć o uprawie róż?
Wybór stanowiska pod uprawę: ciepłe, słoneczne, lekko przewiewne
Wymagania glebowe: najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, zawierających próchnicę o gliniastej warstwie dolnej
Przygotowanie stanowiska pod uprawę: róże nie przepadają za świeżym nawozem, tym samym przed ich posadzeniem glebę należy głęboko uprawić (około 70 cm) i nawozić dobrze rozłożonym i przekompostowanym obornikiem w ilości 8-10 kg na 1 m2. Ziemia przed sadzeniem powinna osiadać co najmniej przez 2 tygodnie. Po posadzeniu róże należy obficie podlać i usypać kopczyk przykrywający nasadę pędów. Kopczyki rozsypuje się na wiosnę.
Zabezpieczanie na zimę: W pierwszych latach po posadzeniu róże trzeba na zimę zabezpieczać. Dolną część krzewu obsypuje się ziemią, a pędy nakrywa gałązkami świerka lub jałowca, a następnie słomą lub liśćmi.
Cięcie: Róże wielkokwiatowe, rabatowe, miniaturowe, tniemy na wysokości 20-40 cm nad powierzchnią, starając się, aby na pędzie znajdowało się około pięciu zdrowych rozwiniętych oczek. Oczywiście całkowicie usuwamy wszystkie uszkodzone i słabe pędy.



Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.
