P9 - młody materiał roślinny sprzedawany w doniczce plastikowej o pojemności 0,5L do 1L
Żółwik ukośny Alba (P9)
Opis produktu
Systematycznie, chociaż wolno rozrastająca się roślina z grupy bylin. Dorosłe rośliny osiągają wysokość od 50 do 80 cm. Jej liście mają ząbkowany kształt. Roślina charakteryzuje się bardzo długim kwitnieniem, trwającym od czerwca, aż do końca października. Kwiaty przyjmują barwę białą, a ich kształt przypomina głowę żółwia, co dało pochodzenie polskiego odpowiednika łacińskiej nazwy rośliny. Ze względu na niewielkie wymagania i łatwość uprawy nadaje się do przydomowych ogrodów i rabat zapracowanych ogrodników.
Żółwik ukośny Alba
Żółwik ukośny jest to roślina bardzo rzadko spotykana. Wytwarza wzniesione pędy, na których osadzone są ciemnozielone, lancetowate liście o ząbkowanym brzegu. Żółwik ukośny dorasta do około 100 cm wysokości. Kwitnie niezwykle długo i obficie. Kwitnienie rozpoczyna się od sierpni i trwa do pierwszysch przymrozków.
Kwiaty białe które swoim wyglądem przypominają głowę żółwia. Są one rurkowate o dwuwargowej koronce. Przez większą część okresu kwitnienia pozostają one zamknięte, a pod koniec życia delikatnie otwierają się po to, aby owad mógł je zapylić.
Jest to roślina mało wymagająca i łatwa w uprawie.
Żółwik - uprawa i zastopowanie
Żółwik ukośny preferuje stanowiska słoneczne lub pół cieniste. Musimy jednak pamiętać, że na stanowisku słonecznym należy zapewnić roślinie stale wilgotne podłoże. W bardziej zacienionym miejscu bylina może stać się wyciągnięta i podatna na wyleganie. Gleba pod uprawę powinna być żyzna, próchniczna, umiarkowanie wilgotna. Żółwik ukośny bez problemu zimuje na całym terenie naszego kraju
Żółwik ukośny bardzo dobrze prezentuje się posadzony w większych grupach. Stanowi fantastyczną ozdobę rabat oraz pojemników. Bylina fantastycznie prezentuje się umieszczona w pobliżu zbiorników wodnych
- Optymalne warunki dla większości roślin.
- Preferowane przez: rośliny ozdobne, warzywa, drzewa i krzewy owocowe.
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.