


Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Marchew jadalna Scarla 3g Łatwy Wysiew Siewniczek
Opis produktu
Marchew jadalna Scarla 3g Siewniczek
Marchew Scarla jest to odmiana idealna na jesienny zbiór. Odporna na pękanie. Idealna do wszelkiego rodzaju potraw, bez względu na to czy surowa czy gotowana.
Od teraz wysiewanie nasion staje się nadzwyczaj proste – zadaniu temu podoła każdy, nawet początkujący ogrodnik.
Opakowanie ma bowiem wygodną formę lejku, a nasiona znajdują się w blistrze. Wystarczy odciąć nożyczkami końcówkę opakowania i delikatnie nim potrząsając, umieścić nasiona w podłożu. Ryflowana powierzchnia blistra umożliwia kontrolowane wysianie poszczególnych ziarenek do gruntu. Eliminujemy sytuację, kiedy cała zawartość opakowania wysypuje się naraz. Siewniczek ten gwarantuje zatem precyzyjne i równomierne wysianie, zapewniając przez to wydajne plony.
Dodatkowo po wysiewie opakowanie staje się zatyczką identyfikacyjną, która po wsunięciu w grunt informuje nas o posianym w danym miejscu gatunku i odmianie rośliny.
Marchew ceni się za jej walory smakowe oraz dużą zawartość beta-karotenu czyli prowitaminy A, która bardzo dobrze wpływa na narząd wzroku. Marchew zawiera także inne witaminy jak witaminy z grupy B, H, PP, E i K oraz minerały. Do najważniejszych należą: potas, fosfor, żelazo, wapń i magnez. Marchew możemy spożywać cały rok w postaci surowej, gotowanej lub w formie soku. Marchew jest również jednym z głównych składników włoszczyzny.
Marchew może uprawiać każdy. Ma ona małe wymagania cieplne i może być uprawiana w każdym zakątku naszego kraju. Dobrze rośnie w temperaturze od 5 do 35°C, ale najlepiej rośnie przy temperaturze od 15 do 21°C.
Przy zbyt wysokiej temperaturze korzenie marchwi będą dużo krótsze i grube, a przy zbyt niskich - będą cienkie i wydłużone.
Stanowisko dla marchwi winno być słoneczne, gdyż wpływa to na wyższą zawartość cukrów i karotenu.
Marchew wymaga gleb lekkich, piaszczysto-gliniastych, próchniczych i wilgotnych, o małej zawartości azotu oraz pH 6,0 - 6,8. Nie należy nawozić pól obornikiem, ani wapnować pola bezpośrednio przed siewem.
Dobrymi przedplonami są zboża, kukurydza, pory, kapusta, kalafior, kalarepa. Nie nadają się do uprawy marchwi stanowiska, gdzie wcześniej uprawiane były buraki, selery, kapusta brukselska, pietruszka, groch, fasola.
