Krzew rośnie silnie, posiada pokrój kulisty i tendencję do rozkładania się. Jest średnio wrażliwy na choroby. Jagody ma duże, krwistoczerwone, błyszczące, wyrównane pod względem wielkości, równomiernie dojrzewające, zebrane w długie grona. Odmiana jest polecana do uprawy na plantacjach towarowych i do upraw amatorskich.
Dojrzałość zbiorcza: początek lipca
Odmiana: wczesna
Pochodzenie: Holandia


Witam
Borówka amerykańska jest rośliną o wysokich wymaganiach co do gleby i nawożenia. Z tego względu na borówce często obserwuje się objawy niedoboru składników pokarmowych, wynikające z błędów w nawożeniu. Przede wszystkim borówka wymaga regularnego stosowania nawozów zakwaszających podłoże, takich jak siarczan amonu czy specjalistyczne nawozy zakwaszające pod borówki.
Na glebach kwaśnych przyswajalność fosforu jest zmniejszona. W związku z tym borówka może mieć niedobory tego składnika. Fosfor odpowiada m. in. za rozwój systemu korzeniowego, a gdy jest go za mało, borówka słabo rośnie, a jej liście są charakterystycznie wybarwione na kolor czerwony.
Czerwone liście borówki amerykańskiej oraz jagody kamczackiej mogą oznaczać chorobę grzybową czy wirusową. Przed chorobami grzybowymi pochodzenia odglebowego roślinę możemy zabezpieczyć stosując podlewanie preparatem biologicznym Polyversum WP lub Switch .
Jesienią, gdy temperatura spada poniżej 0°C liście borówki zaczynają zmieniać barwę. Czerwone liście borówki amerykańskiej w okresie jesiennym to normalne zjawisko.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak