REKLAMACJA

Jesteś tutaj:Strona główna Uprawa Miechunki
Uprawa Miechunki

Uprawa Miechunki

miechunka pomidorowaMiechunka pomidorowa jest dziwnie wyglądającą kuzynką ukochanych pomidorów. Gatunek rodzimy w środkowej Ameryce, dziko rosnący znajdowany również w uprawach kukurydzy i fasoli, wraz z nimi jest spożywany lub sprzedawany na miejscowych targowiskach. Podobnie jak w przypadku innych obficie plonujących roślin, miejscowa kuchnia zaczęła polegać na charakterystycznych cechach miechunki. Aby przygotować wiele przysmaków kuchni meksykańskiej, potrzebne są owoce miechunki pomidorowej z własnego ogrodu. Nazwa i wymagania uprawowe pomidorów i miechunki pomidorowej są podobne, ale cechy wspólne naprawdę kończą się na tym. Wygląd owocu miechunki pomidorowej, z jego papierową osłoną, jest całkiem inny. Rzeczywiście, miechunka pomidorowa jest także znana jako miechunka skórzasta, z powodu suchej okrywy otaczającej owoc. Owoc miechunki pomidorowej, czasami nazywanej miechunką skórzastą, rozwija się w środku skórzastej okrywy. Kiedy dojrzeje wypełni okrywę. (KZ)gleba uprawa i opieka
Miechunka pomidorowa rośnie w ogrodzie latem, podobnie jak jej krewni: pomidory, bakłażany i papryka. W rzeczywistości, liście wyglądem przypominają ulistnienie bakłażanów, ale jej owoce są jak żadne inne.

Będą niezbędne 2 lub więcej roślin miechunki pomidorowej, aby kwiaty mogły być zapylone, a owoce zawiązane. Szacuje się, że każda roślina wyda plon w wysokości ok. 0,45 kg owoców w trakcie sezonu wegetacyjnego. Jednakże w większości przepisów kulinarnych używa się ok. 0,2 kg, aby przyrządzić sos, dlatego należy zaplanować sadzenie 2-3 roślin, aby mieć wystarczająco owoców do zjedzenia w tym samym czasie. Można posadzić więcej, jeśli bardzo się je lubi.

Rośliny należy sadzić w ogrodzie na wiosnę, kiedy minie niebezpieczeństwo wystąpienia mrozu, a ziemi rozmarznie. Trzeba wybrać słoneczne miejsce i użyźnić glebę kompostem. Rośliny sadzi się na taką głębokość jak w przypadku pomidorów, przysypując prawie 2/3 rośliny. Rośliny powinny być sadzone od siebie o ok. 60 cm, przy trejażach lub klatkach, w celu podtrzymania roślin w czasie wzrostu. Rośliny powinny być pielęgnowane w taki sposób jak pomidory, a ziemia powinna być równomiernie wilgotna. Mulczowanie zapewni utrzymanie wilgotności i obumieranie chwastów.

Rośliny miechunki pomidorowej wymagają zapylenia krzyżowego, dlatego trzeba posadzić minimum 2 rośliny. Pszczoły i inne zapylacze będą przyciągane do roślin przez żółte kwiaty.


rozwiazywanie problemow
Jeżeli rośliny będą mogły rozrastać się po powierzchni ziemi, łodygi będą się ukorzeniać i rośliny zaczną wymagać więcej przestrzeni. Należy zastosować trejaż lub klatkę dla pomidorów. Ponadto, podniesienie roślin z podłoża zwiększy cyrkulację powietrza i zapobiegnie problemom z występowaniem grzybów na liściach w czasie okresów zwiększonej wilgotności.

Z powodu skórzastej osłony, ptaki rzadko dostają się do owoców. Pomimo, że ptaki mają tendencję do czekania do momentu, aż owoc jest delikatny i słodki, owoce miechunki takie nie są. Problemem może być wygryzanie dziur w liściach przez pchełki, ale rośliny są zazwyczaj wystarczająco żywotne i szkody te mają charakter jedynie kosmetyczny.zbiory i magazynowanie
Owoce miechunki pomidorowej są gotowe do zbioru, gdy skórzasta osłonka brązowieje, ale pozostaje świeża, nie wysuszona. Można wyczuć rosnący w niej owoc. Pozostawione dalej na roślinie, owoce będą stopniowo powodować pękanie skórzastej osłony, będą nabierały barwy żółtej lub fioletowej w zależności od uwarunkowań genetycznych. Jednakże takie owoce nie są tak dobre do gotowania, ponieważ utraciły jędrny miąższ i cierpki smak zielonej miechunki pomidorowej. Prawie zawsze są używane zielone miechunki, w przeciwieństwie do pomidorów. Owoc miechunki pomidorowej jest mniej soczysty i bardziej aromatyczny niż jego popularny kuzyn.

Owoce miechunki pomidorowej należy przechowywać w ich osłonach przez 2-3 tygodnie, opakowane w papierową torbę, w pojemniku na warzywa w lodówce. Owoce miechunki mogą być mrożone, uprzednio trzeba oderwać osłonę, opłukać i wysuszyć owoce, a następnie włożyć je w całości do torebek do mrożenia. Podwójne opakowanie jest dobrym pomysłem, aby zapobiec zmianom koloru i struktury owoców.

Jasnozielony kolor wskazuje na to, że owoc jest dojrzały. Owoc po stronie lewej jest przejrzały i żółknie, ponieważ był pozostawiony na roślinie zbyt długo.użycie
Chociaż dla jednych osób może się to wydawać nieznajome, owoce miechunki pomidorowej są regularnie spożywane przez amatorów potraw meksykańskich. W dziedzictwie Meksyku i Gwatemali bywają nazywane „miltomate”. W obu kulturach, te zielone owoce są podstawowym składnikiem sosów salsa verde, gdzie są zmieszane z papryką i innymi owocami i warzywami sezonowymi. Chociaż literacko owoc miechunki pomidorowej oznacza „pomidorek”, nie można uzyskać tego samego rezultatu stosując zielone pomidory. Naprawdę owoce miechunki są niezbędne, aby zapewnić tym potrawom autentyczny aromat. Nie można przygotować sosu salsa verde bez nich!


faq

To pierwszy rok, gdy uprawiam miechunkę pomidorową i uwielbiam to. Roślina wyrosła gigantycznie. Nie wiedziałam, że trzeba posadzić dwie rośliny w celu zapylenia, dopóki nie przeczytałam komentarzy na waszej stronie. Posadziłam tylko jedną roślinę i mam mnóstwo owoców. Właśnie zjadłam jeden, choć myślę, że jeszcze jest dla nich trochę za wcześnie. W każdym razie, nie wiem dlaczego, ale uprawa udaje się z jedną rośliną.

Posadziłem 3 rośliny miechunki pomidorowej wczesną wiosną. Są ogromne, zdrowe i pełne kwiatów i pszczół. Ale nie ma jeszcze owoców. Czy to jest możliwe, żebym miał 3 męskie/żeńskie egzemplarze?

Nie, miechunka pomidorowa ma zarówno męskie jak I żeńskie kwiaty na tej samej roślinie. Można je zapylić ręcznie, jeśli uważasz, że to jest potrzebne, używając własnych palców lub pędzelka do malowania i dotykając każdego kwiatu. Twoje problemy z owocami są prawdopodobnie spowodowane wysokimi temperaturami w czasie kwitnienia. Owocowanie trwa do wystąpienia mrozu, dlatego powinieneś nadal dbać o rośliny, kiedy się ochłodzi. Udanej uprawy!

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy wiecie dlaczego owoce mojej miodunki pomidorowej nie powiększają się? Mam 5 roślin i wszystkie z nich są pokryte owocami, ale w środku są one malutkie. Wierzchnia skórzasta okrywa jest duża, ale owoce w środku małe. Przygotowałam porcję salsy i była dobra, ale chciałabym wiedzieć, czy macie jakieś wskazówki, abym mogła użyć mniej owoców, a więcej rzeczy? Dziękuję

Witaj, Miałam podobne doświadczenie z moją uprawą tego lata. Wysokie temperatury w czasie kwitnienia mogą skutkować ubogim wydawaniem owoców. Poczekaj ze zbiorem do momentu, gdy owoce będą tak duże jak skórzasta osłona lub podrosną na tyle, że osłona pęknie. Jak już czytałaś, owoce miechunki pomidorowej zbierane wcześniej są jasnozielone i cierpkie, później zbierane są żółtozielone i słodsze i mają ok. 5 cm średnicy. Mam nadzieję, że twoje rośliny wrócą do stanu normalnego, gdy warunki pogodowe się uregulują. Daj nam znać jak rosną rośliny.

Polecamy
Podziel się swoim komentarzem z innymi
0 szt., 0.00
Kalendarz ogrodniczy - Luty w ogrodzieSadzenie cebulek kwiatowych wiosennychRozsada warzyw od A do ZNasiona na kiełki - Bądź zdrowy na TOPIE!!!Nasiona na kiełki - Kiełkowy ogród bogactwem witamin!Dokarmianie ptaków zimąCzy wiesz jakie ptaki odwiedzają Twój karmnik?Drzewka owocowe - Sadzenie drzew owocowychDrzewka owocowe - Okres dojrzewania Dojrzałość zbiorczaDrzewka owocowe - Zapylacze drzew owocowychDrzewka owocowe - Przycinanie drzew owocowychDrzewka owocowe - Cięcie i pielęgnacja młodych drzewek owocowychDrzewka owocowe - Podkładki jabłoni Drzewka owocowe - Podkładki grusz, śliw i czereśniDrzewka owocowe - Pielęgnacja i zabezpieczanie drzewek i krzewów owocowych jesieniąDrzewka owocowe - Kalendarium ochrony roślin sadowniczychTruskawki - Truskawkowy szał naszej KlientkiTruskawki - Uprawa sadzonek truskawek Frigo i w pojemnikachOchrona przed szkodnikami i chorobami w sadzie owocowymJak sadzić kwiaty ogrodowe, drzewa i krzewy?Zabezpieczanie roślin na zimęNasadzenia jesienne i jesienne porządkiRośliny miododajne w ogrodzieLas w ogrodzie, czy ogród w lesie?Żywopłot średniŻywopłot wysokiŻywopłot obronny.Żywopłot niskiKalendarz ogrodniczy - Styczeń w ogrodzieKalendarz ogrodniczy - Marzec w ogrodzieKalendarz ogrodniczy - Kwiecień w ogrodzieKalendarz ogrodniczy - Listopad w ogrodzieKalendarz ogrodniczy - Grudzień w ogrodzie Pory roku - latoKalendarium ochrony roslin iglastychNajczęstsze choroby jabłoniZabiezpieczanie roślin z gruntuZasady zakładania lasuPunkty lojalnościoweKarmniki - ofertaPokarm dla ptaków - ofertaSadowniczy.TVTUNELE FOLIOWETruskawki - uprawa truskawek powtarzających owocowanie.Róża - kwiat o wielu twarzachSadzenie i pielęgnacja różCiekawostki z życia różRośliny na balkon, uprawa w pojemnikach Part 1 - iglaki Pnącza - zielona intymność w Twoim ogrodzieTrendy w ogrodzieMoc w Twoich ziołachDrzewka owocowe karłowe – dużo owoców w małej przestrzeniKolumnowy sad owocowy, czyli kolumnowe drzewka owocoweDrzewka owocowe DUO – podwójna radość dla wymagającychBylinyTRAWY OZDOBNE – BYLINY Z PAZUREMDrzewka karłowe w doniczkach – zabezpieczenie przed zimowym chłodemWrzosy i wrzośceRóże - kompozycjaGaleriaSklep ogrodniczy onlineChoinki przez internet - teraz w Polsce KwestionariuszKopia strony koszykaBudki lęgowe dla sikorekDobór budek lęgowych dla gatunków ptaków oraz wysokość ich montażuZasady wieszania budek lęgowychBłędy przy budowie budek lęgowychUprawa ArbuzaUprawa Brokułów Uprawa BrukselkiUprawa FasoliUprawa KapustyUprawa KarczochaUprawa BoćwinyAmatorska uprawa pomidoraUprawa RukoliUprawa RzepyUprawa SzparagówUprawa SzpinakuUprawa MiechunkiUprawa MajerankuUprawa miętyUprawa OreganoUprawa PietruszkiUprawa RozmarynuUprawa StewiiUprawa SzałwiUprawa TymiankuDobór wielkości doniczek do gatunku produkowanej rozsadyJak użyć bon podarunkowyNawożenie cebulek kwiatowychPieczarki odchudzająŚwięto Jesieni z SadowniczymDrzewka owocowe - JAbłoń Malinówka MalinowaRośliny na tern podmokłyDrzewka owocowe- Jabłoń AntonówkaDrzewka owocowe- Jabłoń PapierówkaDrzewka owocowe - Śliwa AmersSadowniczy.pl - Dzień Dziecka Jak uprawiać truskawkiSadzenie MoreliTawuła van Houtte'a Gold FountainTawuła Gold FountainTawuła nippońska SnowmoundDrzewka owowe - Śliwa DianaDrzewka owocowe - Śliwa BluefreDrzewka owocowe - Śliwa EmpressTawuła japońska Golden CarpetTawuła wczesnaTawuła japońska OdensalaTawuła japońska MacrophyllaLekcja PrzyrodyTawuła japońska FroebelliTawuła japońska CandlelightDrzewka owocowe - Śliwa HagantaTawuła brzozolistna TorTawuła GęstokwiatowaTawuła japońska Magic CarpetTawuła BrzozolistnaTawuła japońska Japanese DwarfTawuła japońska White GoldTawuła japońska Green CarpetSposób na pigwowca nr 1 – NalewkaPrzepisy z wykorzystaniem Pigwowca - Sprawdź Koniecznie te 10 Przepisów!Jak ożywić ogród zimąPrzewodnik do upraw warzyw - Pora siewuPrzewodnik do uprawy ziółKwiaty jednoroczne Kwiaty dwuletnie i wieloletnieHodowla grzybniGaleria Choinek 2016Pory roku w ogrodzie - WiosnaDrzewka owocowe w balotach START PACKGotowa rozsada warzyw gruntowychCzy drzewko świąteczne można sadzić w ogrodzie? PoradnikRośliny jednoroczne - nasiona roślin miododajnychKwiaty miododajne w warzywniakuDrzewa i krzewy miododajneDrzewa i krzewy miododajne owocoweByliny wieloletnie długo kwitnące i miododajneJak zniszczyć 500 tys. przędziorków w sezonie.Wiosenne opryski jabłoni!Odmiany róż w ogrodzieĆma bukszpanowa - nowy i poważny szkodnikDrzewka owocowe - śliwaŚliwa domowa - przegląd najpopularniejszych odmianŚliwa domowa - jak uprawiać?Mszyce w ogrodzie - jak zwalczać?Przędziorki w ogrodzie - kolejna "zmora" ogrodnikaPoskrzypka liliowa - jaskrawy pożeracz lilii ogrodowychRośliny i preparaty odstraszające komary i kleszczeDrzewka owocowe - Jabłoń Antonówka Biała Śmietankowa Drzewka owocowe - Orzech włoskiDrzewka owocowe - Jabłoń MutsuDrzewka owocowe - Grusza Klapsa Faworytka Kalendarz ogrodnika - lipiec i pielęgnacja roślinDrzewka owocowe - Czereśnia RivanDrzewka owocowe - Jabłoń GalaDrzewka owocowe - Śliwa Jerozolimka BrzoskwiniowaByliny w ogrodzie - gatunki, odmiany, pielęgnacjaDereń jadalny - odmianyDrzewka owocowe - jabłoń Red BoskoopDrzewka owocowe - Jabłoń PirosDrzewka owocowe - Czereśnia NaranaSadzenie cebulek kwiatowych jesiennychRóże pienne - uprawa, wymagania, pielęgnacjaHortensja bukietowa - odmiany, uprawa i pielęgnacjaPetunia ogrodowa - jak uprawiać te cudowne kwiaty?Sklep ogrodniczy Sadowniczy.pl - sprzedaż nasionDrzewka owocowe - promocje i wyprzedażeCebulki tulipana - jak uprawiać i pielęgnować tulipany w ogrodzie?Cebulki lilii - uprawa, wymagania i pielęgnacjaLilia drzewiasta - odmiany, wymagania i pielęgnacjaLigustr pospolity Cebulki hiacyntów - uprawa, pielęgnacja i wymaganiaWierzba całolistna japońska Hakuro-nishikiWierzba sachalińska wierzba smocza Sadzenie i przesadzanie roślin - na co musimy zwracać uwagę?Posadź drzewo dla dziecka! Jemioła - właściwości symboliczne i leczniczeŻonkil w ogrodzie - sadzenie, wymagania, pielęgnacjaZioła odstraszające komaryZiele nieśmiertelności JiaogulanUprawa borówki amerykańskiejWiciokrzew pomorski Graham ThomasTrzmielina fortunea - uniwersalna piękność do każdego ogroduTawułka - odmiany, uprawa i wymaganiaSurmia Katalpa Storczykowiec - wymaganiaBielenie drzew owocowych w ogrodzieCzereśnia samopylna - popularne i niezawodne odmianyLawenda - wymagania, uprawa w ogrodzie i pielęgnacjaSadzenie hortensjiSadzenie młodych drzewek owocowychSadzonki borówki amerykańskiej - wczesne odmianyWiosenne przycinanie drzew i krzewów owocowych - terminyOpryski drzew owocowych na wiosnęPrzycinanie hortensjiSok z brzozy - czyli dlaczego warto sadzić brzozy w ogrodzieKalendarz ochrony roslinKalendarz ogrodnika - marzec i pielęgnacja roślinKalendarz ogrodnika - kwiecień i pielęgnacja roślinOpuchlaki w ogrodzieMagnolieRozmnażanie roślinRośliny wczesnego lataKalendarz ogrodnika - maj i pielęgnacja roślinLilakiMajowe cięcie drzew i krzewówRośliny wabiące motyleZiołowy ogródekTawuła czy tawułka?Kędzierzawość liści brzoskwini - przyczyny, objawy, zwalczanieKalendarz ogrodnika - czerwiec i pielęgnacja roślinWierzby na tereny piaszczysteWierzba – drzewo na tereny podmokłeWierzba – formy krzewiasteWierzby na gleby o umiarkowanej wilgotnościKosaciec irys bródkowy, holenderski, syberyjskiRośliny na gorące latoCzerwcowe cięcie żywopłotuUsuwanie nadmiaru zawiązków owocowych z drzewLetnie cięcie winorośliWierzba - uprawa, wymagania, pielęgnacjaWierzby szczepione na pniuWierzba płożącaWierzba jako soliterWykopujemy cebuleChabryNa co chorują truskawki

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel