Jesli nie możesz przeczytać tego maila kliknij tutaj.


    www.sadowniczy.pl
    Kadzidło 41, 07-420 Kadzidło
    Nip.739-309-43-54 tel. (53) 18-29-931

Mać ogrodnicza

Drzewka owocowe

Cebule kwiatów

Rozsada

Truskawki

 

Nowe ceny na drzewka owocowe!! W TYM ROKU 30% TANIEJ

W tym sezonie będzie ich ponad 200 gatunków.

Zależy nam na tym, abyś miał pełną ofertę wymarzonych drzewek w jednym miejscu.
Już niedługo uzupełnimy też dział drzewek duo ( dwie lub więcej odmian na jednym drzewku).

Sprawdzaj nasze oferty na bieżąco.
Jeżeli szukasz jakieś konkretnej odmiany, której nie znalazłeś w naszym sklepie – napisz :-) Jesteśmy tu dla Was.

A Darmowa WYSYŁKA wciąż trwa!!

Pamiętaj - Wysyłka GRATIS

Darmowa Wysyłka do wszystkich zamówień powyżej 89zł. (przy wpłacie na konto i za pobraniem)

Zobacz co się zmieniło :-)

Pamiętaj o zabezpieczeniu ran na drzewkach!!


Jak chcesz mieć zdrowy sad
to ZADBAJ o drzewka!!

Och.. i znowu praca..
Niestety musimy zaostrzyć swój sprzęt i wkroczyć do sadu. To już jest ten czas, gdzie musimy skontrolować nasze drzewka owocowe.

Przycinanie przyczynia się do wytwarzania odpowiedniej ilości pędów owoconośnych i dużego przyrostu młodych pędów. Na przykład pędy owoconośne u jabłoni i gruszy to przede wszystkim krótkopędy. Wiśnie natomiast owocują zarówno na krótkopędach, jak i na długopędach.

Niezbędnik OGRODNIKA:

Koniecznie!! Maść ogrodnicza

Jak przytniesz gałęzie, usuniesz to co niepotrzebne - pamiętaj zabezpiecz ranę.
Jeżeli masz ranę na palcu, szukasz panicznie wody utlenionej i oczywiście plaster, jakżeby bez .. :-) Drzewko też potrzebuje takiej dbałości.
Środek w formie pasty, przeznaczony do zabezpieczania ran na drzewach i krzewach po cięciu, szczepieniu i uszkodzeniu mechanicznym. Chroni rany przed infekcją patogenów, przez co powoduje szybsze ich gojenie się.

Nawóz zrównoważony do roślin owocowych 1kg.

Nawóz do drzew owocowychZbliża się czas aby odżywić Twoje drzewka w sadzie.

Granulowany, specjalistyczny nawóz NPK Mg+S Mikro przeznaczony do drzew i krzewów owocowych. Nawóz nie zawiera chlorków.

 

 

SZYBKIE LOGOWANIE

tel: (53) 18 29 931  

Sadowniczy.pl

 

 
Teoria - teorią, ale jak pokażemy.. :-)

Jabłonie i grusze
Przeważnie odmiany silnie rosnące tworzą duże i wysokie korony. Drzewkom owocowym o zbyt wzniosłych koronach powinieneś skracać wierzchołki i kontrolować, aby korona drzewa nie przekraczała 2,5-3m. Przy intensywnym cięciu na konarach pojawiają się silne pędy rosnące pionowo w górę, możesz się spotkać z nawą WILKI. Pędy te usuwaj, ponieważ spowodują zagęszczenie i zacienienie korony. Takie pędy najlepiej ścinaj lub wyłamuj latem, ponieważ cięte w tym okresie słabiej odrastają w roku następnym.
Czereśnie
Czereśni nie musisz mocno ciąć, ponieważ najczęściej tworzą korony luźne i kształtne. Jak wiesz korona czereśni jest wysoka, przez co często pewnie masz problem ze zbiorem owoców, stąd pojawia się potrzeba przycinania wierzchołków konarów. Pamiętaj tylko, że czereśnie nie lubią za bardzo cięcia i szczególnie wiosną są bardziej podatne na raka bakteryjnego. Najlepszym terminem przycinania czereśni jest lato, po zbiorze owoców. I tu jeszcze raz wspomnę – PAMIĘTAJ po cięciu i formowaniu czereśni po usunięciu gałęzi chorych (rak bakteryjny, wyciek żywicy) zabezpiecz rany - niezwłocznie posmaruj maścią ogrodniczą.
Wiśnie
Oj te wiśnie. Z natury tworzą formy krzaczaste i są mocno rozgałęzione. Czasami sprawia wrażenie płaczącego drzewka, gdy pędy zwisają aż do ziemi. Optymalnym terminem cięcia prześwietlającego dla wiśni jest (podobnie jak u czereśni) lato, po zbiorze owoców. Ale możesz też przycinać wiśnie na przedwiośniu (marzec). Pewnie nie wiesz jak wygląda cięcie prześwietlające, a więc cięcie prześwietlające polega na wycięciu kilku lub kilkunastu pędów w taki sposób, aby do środka korony lepiej dochodziło światło i powietrze. Wycinamy gałęzie, które rosną w stronę środka korony oraz krzyżujące się. Wszystkie gałęzie, które są tuż nad ziemią również są niepotrzebne – oczywiście do usunięcia. Nie bój się ciąć, rocznie powinieneś wyciąć około 10-20% gałęzi. Wiśnia jest bardzo wrażliwa na zakażenia i tu jeszcze raz wspomnę – PAMIĘTAJ po cięciu i formowaniu po usunięciu gałęzi chorych (rak bakteryjny, wyciek żywicy) zabezpiecz rany - niezwłocznie posmaruj maścią ogrodniczą.
Śliwy i morele
Te odmiany przycinaj i prześwietlaj jak jabłonie i grusze. Wycinaj pędy, które rosną do środka, krzyżują się lub też zachodzą na siebie. Tutaj nie szalej za bardzo, te cięcia powinny być delikatniejsze ok. 10% pędów. Możesz kontrolować wysokość, jeżeli przerasta 4 metry podcinaj wierzchołek. Optymalny termin to przedwiośnie (koniec lutego lub marzec), albo lato po owocowaniu. Twórz jeden przewodnik i kilka rozrośniętych konarów. Pracę formowania musisz rozpocząć na samym początku, na młodych sadzonkach – przyginaj pędy, ponieważ śliwy tworzą wąskie korony, które zagęszczają się od środka i często rosną pionowo do góry. Jeżeli chcesz poprawić owocowanie i poprawić kształt korony, przyginaj pędy boczne, aby korona była bardziej rozłożysta, a pędy rosły poziomo. Możesz to zrobić odważnikami lub przywiązać pędy do pnia paskiem, naginając je ku dołowi.
Brzoskwinie
Brzoskwinie owocują na dwuletnich pędach, więc cięcie ich jest nieco inne. Te drzewka są mało odporne na mróz i choroby, oprócz rodzimej odmiany Siewka Rakoniewicka. Cięcie rozpocznij od starszych pędów na odległości 1 cm. od konaru. Z części, którą pozostawiłeś wiosną wyrosną nowe gałęzie, a w roku następnym pojawią się owoce. Z pędów zeszłorocznych wycinaj gałęzie najsłabsze, chore i uszkodzone. Zostaw tylko pędy najsilniejsze, i przytnij je na ok. 40cm długości.

 

Dostałeś tą wiadomość ponieważ jesteś zapisany na listę mailingową naszej firmy. Jesśi nie chcesz więcej otrzymywać naszych wiadomosśi kliknij w ten link i wypisz się >>>wypisz się z newslettera

 

Życzymy miłego dnia.
Obsługa sklepu internetowego Sadowniczy.pl

Kontaktowy numer telefonu: 29 888 10 11
Kontaktowy e-mail: biuro@sadowniczy.pl